Regeneracja baterii w elektronarzędziach

Jeżeli bateria już w szlifierce czy wkrętarce niedomaga, to warto pomyśleć nad jej regeneracją. Polega ona na wymianie ogniw li-ion na nowe. Regen wykorzystuje tylko wysokoprądowe, nowe, nie leżakowane ogniwa markowych i sprawdzonych firm jak Samsng czy LG. Nie wykorzystujemy w takim przypadku ogniw z tzw. demontażu.

Dlaczego regenerowana bateria jest czesto lepsza od nowej?

Kupując nową baterię, czy nawet cały zestaw narzędzia z baterią często nie znamy jej daty produkcji. Ogniwa li-ion nawet nieużywane, z czasem powoli się degradują i tracą swoją pojemność.

Przykład baterii: BOSCH Akumulator 14,4V 1.5Ah Li-IonCena waha się od 240-300zł. Kupując nie wiemy, kiedy została wyprodukowana i w jakich warunkach była przechowywana.

W większości Akumulatorów BOSH 14,4V znajdują sie wysokoprądowe ogniwa marki Samsung. Wysokoprądowe, że są w stanie bezpiecznie oddawać do 18A natężenia prądu.

W tym przypadku, były to 1500mAh Samsung INR18650-15Q.

Do regeneracji zastosowaliśmy nowe ogniwa Samsung 3000mAh INR18650-30Q z dystrybucji, która zaopatruje fabryki. Dzięki czemu nie tylko zwiększyliśmy dwukrotnie pojemność baterii zachowując ten sam rozmiar, ale również mamy pewność, że ogniwa są nowe. Ponadto wybrane ogniwa umożliwiają bezpieczną pracę przy oddawaniu nawet 30A natężenia, co skutkuje dłuższą, żywotnością akumulatora oraz nieprzerwany, 

Po regeneracji, został wykonany test pojemności, który potwierdził wysoką jakość ogniw oraz finalną pojemność baterii.

Cena? Jaki jest koszt regeneracji baterii?

Powyższy test pokazuje wykres dwóch wartości. Natężenia prądu oraz napięcia. Bateria była testowana przy stałym poborze 150W, przy której pojemność baterii jest na poziomie 3,17Ah.
*ceny na dzień 30.11.2022

Nowa bateria oryginalna BOSH 1,5Ah

255-300*

PLN BRUTTO

  • + oryginalna elektronika
  • – nieznamy daty produkcji
  • – nieznamy faktycznej kondycji baterii

Nowa bateria oryginalna BOSH 3Ah

800-1000*

PLN BRUTTO

  • + oryginalna elektronika
  • – nieznamy daty produkcji
  • – nieznamy faktycznej kondycji baterii

Zregenerowana przez REGEN 1,3Ah

190*

PLN BRUTTO

  • + oryginalna elektronika
  • + nowe nieleżakowane ogniwa z dystrybucji
  • + potwierdzona pojemność / kondycja baterii

Ogniwa zastosowane przez REGEN są tej samej serii co zastosowane we wspomnianej oryginalnej baterii BOSH. Za ułamek ceny nowej baterii udało się powiększyć pojemność dwukrotnie, zachowując oryginalność części.

Oczywiście, można znaleźć na rynku tańsze zamienniki, jednak haczyk tkwi w szczegółach. Mogą być kilkuletnie, przechowywane w stanie rozładowania lub po prostu deklarować nieprawdziwą pojemność. Może się też okazać, że zastosowane ogniwa mają niski prąd rozładowania, co skutkuje mniejszą mocą elektronarzędzia.
Napisz do nas, wyślij zdjęcie baterii i oczekiwania, w odpowiedzi otrzymasz aktualny cennik regeneracji.

Napisz do nas