Naprawiamy i regenerujemy uszkodzone baterie. Regeneracje nie zawsze polegają na wymianie wszystkich ogniw. Często wystarczy zbalansować ogniwa, w niektórych sytuacjach można też wymienić tylko zużyte sekcje.
Jak przebiega naprawa?
Przygotowujemy też kosztorysy napraw dla klienta. Tak, kosztorysy. W zależności od opcji, mogą to być tylko naprawy konieczne do bezpiecznego działania baterii ( naprawa elektroniki, balansowanie, wymiana pojedyńczych sekcji ) lub wymiana wszystkich ogniw na nowe. Tu też umożliwiamy wybór, wśród pojemności oraz jakości ogniw.
Nieodpowiednie przechowywanie
Przykład tykającej bomby. Bateria z nowej hulajnogi, która jednak wyprodukowana była 3lata przed sprzedażą.
Klient zgłosił, że przejeżdża na niej 2-3km i hulajnoga się wyłącza. Już na pierwszy rzut oka było widać, że obudowa jest zdeformowana, a wewnątrz ukazały się spuchnięte ogniwa.
Przyczyna? Wiek i nieodpowienie przechowywanie. Najpewniej bateria była przez długi czas rozładowana. Używanie takich ogniw może doprowadzić nawet do pożaru.
Kontakt z wodą
Kolejny przykład baterii w stanie agonalnym. Klient zgłosił, że się nie łąduje, sprzęt się nie uruchamia. Niestety bateria miała konkakt z wodą, która doprowadziła do korozji połączeń i uszkodzenia elektroniki. Finalnie została złożona bateria na nowych ogniwach i elektronice.
Uszkodzenie fizyczne
Klient zgłaszał problem z zasięgiem w hulajnodze. Wyłączała się przy 30% naładowania. Jedno z ogniw zostało w dziwny sposób przebite. Klient miał bardzo duże szczęście, że ogniwo nie spowodowało zapłonu podczas użytkowania lub ładowania.